Raid Yapıları

Raid Yapıları

Raid Yapıları

Nas / Storage / Server (Sunucu)

NAS, Storage ve Server sistemleri, verilerin yetkili kullanıcılar ve farklı müşteriler için merkezi bir konumda depolanmasını ve buradan alınmasını sağlayan ağa bağlı bir depolama cihazıdır. NAS sistemleri, fazladan depolama alanına ihtiyacınız olduğu zaman elinizde bulunan cihazlara yenilerini ekleyebileceğiniz, esnek ve yatay ölçeklendirilebilen cihazlardır. NAS yapısı ve işlevi itibariyle bulut sistemleri ile benzerlik gösterir.

Şu sıralarda sayılarda oldukça artan ve özellikle KOBİ’ler tarafından, hem hızlı hem de dağınık sistemlere nazaran daha güvenli olması nedeniyle tercih edilmeye başlanan NAS veya Storage sistemleri, veri hırsızlarının en önemli hedefi olmasının yanı sıra, bu sistemlerde meydana gelecek herhangi bir veri kaybı işletme için altın değerinde olan verilerin kaybolmasına neden olabilmektedir.

NAS, Storage ve Server sistemleri gibi komplike sistemlerde veri kurtarma hizmeti çok büyük dikkat, bilgi ve tecrübe istemektedir. BilgiKoru olarak bizler, raid sistemlerinde meydana gelen veri kaybı vakalarında ilk müdahalenin ne kadar önemli olduğunun farkında olarak çalışmakta, verilerinizin güvenliğini mümkün olan en mükemmel şekilde sağlamak için elimizden gelenin de en iyisini yapmaya gayret göstermekte ve profesyonel düzeyde, yılların tecrübesi ile hizmet vermekteyiz.

RAID, yedekli bağımsız disk dizisi (redundant array of independent disks), veri yedekleme, performans geliştirme veya her ikisi için; birden fazla fiziksel disk sürücüsü bileşenini bir veya daha fazla mantıksal birimle birleştiren bir veri depolama/sanallaştırma teknolojisidir. Daha basit bir açıklama ile veri transfer hızlarının artması ve güvenliğin yükseltilmesi amacıyla birkaç sabit diskin bir arada kullanıldığı sistemlerdir.

Tüm RAID sistemlerinde meydana gelebilecek veri kaybına neden olan başlıca farklı sorunlar olabilir. Donanım ya da yazılım kaynaklı sorunlar olabileceği gibi kullanıcı ve uygulama kaynaklı sorunlar da görülebilmektedir. Motor ya da sensör arızaları, sabit disk hataları veya çökmesi, yangın veya sıvı teması sonrasında meydana gelen arızalar gibi donanımsal hataların yanı sıra; virüsler, eksik bölmeler ya da dizin bozulmaları da yazılım kaynaklı hatalara örnek gösterilebilir.

Tüm bu hata ve arızalar sebebiyle bilinçsiz yapılan müdahaleler kurtarma sürecini uzatabilir hatta verileri tamamen kurtarılamaz hale getirebilir. Yeterli teknik bilgi sahibi olmadığınız taktirde yapacağınız müdahaleler sonucu istenmeyen sonuçlar alabilir, verilerinizi tamamen kaybedebilirsiniz. BilgiKoru, sizlere profesyonel, deneyim ve yüksek teknolojili ile hazırlanmış çözümler sunarak verileriniz güvence altına almaktadır.

Server (Sunucu), bilgisayar ağlarında, kullanıcıların erişebileceği, kullanımına ve paylaşımına açık kaynakları veya bazı servisleri (FTP, E-Posta, Web Sitesi) çalıştıran bilgisayar birimlerine verilen genel bir addır.

Sunucular pek çok fiziksel makinanın verilerini ve erişim izinleriniz saklaması nedeniyle uzun süre ve yüksek performansla çalışmak zorundadır. Bu da her an kontrol edilmelerine ve olağandan yüksek bir güvenlik önlemine ihtiyaç duymalarına sebebiyet vermektedir. Sunucularda yaşanabilecek veri kayıpları sunucunun ait olduğu topluluğun tamamının verilerini tehlikeye atar. Bu nedenle yaşanabilecek en ufak sorunda profesyonel yardım alınması gereklidir. Yapılan gelişigüzel bir müdahale sorunu olduğundan daha büyük bir duruma getirebilir, bu müdahalenin yol açtığı sorunlar geri dönülmesi neredeyse imkânsız bir hal alabilir. Bu nedenle sunucularda veri kurtarma işlemi yapmak için muhakkak profesyonel bir ekipten yardım alınmalıdır. BilgiKoru sunucu veri kurtarma hizmetlerini olabilecek en eksiksiz ve hızlı şekilde gerçekleştirerek verilerine en kolay ulaşmanızı sağlamaktadır.

Veri Kurtarma Talep Formu

Lütfen Veri Kurtarma Talep Formunda yer alan tüm hususları eksiksiz ve dikkatli bir şekilde doldurmanızı, daha sonrasında formu Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresimize onaylı bir şekilde göndermenizi önemle rica ederiz. Onaylanmayan ve imza bulunmayan talepler dikkate alınmamaktadır. Online başvuru yapmanız durumunda herhangi bir içerik ve mail göndermenize gerek yoktur. KVKK Aydınlatma metni için tıklayınız.

Ücretlendirme

  • Raid veri kurtarma hizmetlerin analiz ücreti 250$ + kdvdir. 
  • Bu bedel peşin ödeme esasına göre belirlenmiş olup hizmetin başlangıcında tahsil edilecektir. Tahsilat yapılmadan analiz işlemlere başlanmayacaktır.
  • Analiz bedelinin ücret iadesi yapılmamaktadır.
  • Analiz sonucunda yapılan işlemlere bağlı olarak kurtardığımız veriler için ayrıca sizlere fiyat teklifi sunulacaktır.
  • Müdahaleli, işlem görmüş, fiziksel arızalı ve çalışmayan cihazlarınız için ayrıca ek bir fiyat teklifi sunulacaktır.
  • Detaylı bilgi için lütfen Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. email atabilirsiniz.